Serpme Kahvaltı

Serpme Kahvaltı

By In Tarifler On 16 Ağustos 2015


Serpme kahvaltı bir nevİ kahvaltı pazarlama tekniğinin adı. Serpme kahvaltı sisteminde küçük küçük tabaklar eşliğinde birçok çeşit kahvaltılık masaya getirilir. Bu tip kahvaltı sisteminde sipariş verilmez belki sadece yumurtanızı nasıl istediğiniz sorulur o kadar onun dışında tüm kahvaltılıklar müşteriye özellikle müdavimi değilseniz sormadan masaya getirilir.
Serpme Kahvaltı bir tutam ondan,bir çimdik şundan diyerek masanın üzerine gelişi güzel serpiştirilen çeşidi bol bir sofra türü.
Doyumluk ile tadımlık arasında ince bir çizgi oluşturan tabaklar !
Bazı işletmelerde ise şeker ve tuz dengesinin iyi tutturulamadığı görülebilir.Sanırım tek cazip yanı çayın sınırsız olması tabi çay lezzetliyse -:)
Son zamanlarda müşteri baştan savmak ve teması kesmek adına çayları termısa koyan işletmelerin sayısının arttığı gözlenmekte 🙂
Ben serpme kahvaltıyı ilk duyduğumda aklıma kümes hayvanlarının önüne serpilen arpa buğday gelmişti.
Sonra işin israf boyutuna geçtiğimde kendi mutfağımda bir protesto gerçekleştirmek adına ‘serpme Öküz kahvaltısı’hazırladım.
Bu tarifi eşinizle veya sevgilinizle kavga ettiğinizde ona’Öküz’demek yerine ve olayları yumuşatmak adına önüne koyarak dolaylı yoldan bir imada bulunmanız mümkün 🙂
Serpme Öküz Kahvaltısı İçin İhtiyacımız olan malzemeler;
Beyaz tost ekmeği
Kepek ya da çavdar ekmeği
Baba (benim babam tarafından kurulmuş) biber turşusu-:)
Jambon/Salam/Sucuk
Zeytin
Haşlanmış yumurta beyazı
Nane yaprağı
Yaptığım yemekleri fotoğrafladığımı artık hemen hemen bir çoğunuz biliyor.Siteme eklediğim öküz fotoğrafını önünüze koyarak yazdığım malzemeleri bir bir yerleştiriyorsunuz.
Dilediğiniz şekilde fırına veriyorsunuz, fırınlamayabilirsinizde..
Klasik tariflerde kullanılan terim’arzuya göre ‘:-)
Foto1;serpme öküzün fırına girmeden önceki hali
Foto2;serpme öküzün fırından çıktıktan sonraki hali
Mutfağınızdan neşe eksik olmasın.

Related Posts