Oryantal Dans Dersleri

Oryantal Dans Dersleri

By In Dans Dersleri On 11 Mayıs 2015


Oryantal Dans Kursu

Oryantal dans kursu keyifli bir atölyenin ötesinde tüm vücudu çalıştıran bir teknikler dizisini içermektedir. Oryantal dans kursu

*Temel Postür
*Baş ve göğüs estetiği
*Boyun,sırt ve bel çalışması
*Omuz,kol ve el çalışması
*Basen teknikleri
*Bacak,diz çalışması
*Kol ve bacak koordinasyonu
*Temel ayak pozisyonu
*Dönüş çalışmalarını içerir. Bir aylık çalışmanın ardından gözle görülür bir değişiklik ve oryantal dansına bakış açısı değişir. Müzik ve ritim kulağı gelişir.

 

Oryantal Dans Nedir ?

Oryantal bilinen en eski danstır. Kadını anlatır, bu yüzden yüzyıllardır merak ve cazibesini kaybetmemiştir .  Bu dans kadın vücudunun 

özelliklerini tam anlamı ile yansıtır.Kalça, göğüs hareketleri karın kasları kollar ve bacaklar ile uyum içerisindedir. Türk Oryantali dünya sıralamasında birinci sıradadır. İnsan vücudunun pürüzsüz, akıcı, etkileyici hareketleri çalkalama ve dalgalanma ile birleşir. Ortaya kıvrak, zengin ve muhteşem bir dans çıkar.Oryantal enerjisini doğru kullandığımızda vücudumuzda zarafetle birlikte rahatlatıcı bir masaj etkisi ortaya çıkar.

Ayşin Korucu uzun yıllar Japonya, Güney Kore ve İstanbul’da eğitmen, koreograf ve baş dansçı olarak çalıştı. Asya kıtasında sanat yönetmenliği yaptı elli dört hoca yetiştirdi. ”Hocaların Hocası” ve ”Grand Slam ” unvanını aldı. Oryantal dans kategorisinde materyal kullanımı üzerinde uzmanlaştı. Dans dünyasında büyük ilgi çeken pelerin, ipek yelpaze , kılıç, çift ve dört örtü tekniklerini geliştirdi. Asya sinemalarında koreograf ve baş dansçı olarak çalıştı..  2005 yılında Ritim Oryantal DVD’si müzik marketlerde iç ve dış pazarda yerini aldı. Uzun bir süre müzik piyasasında %98 satış yüzdesi  ile  listelerde kaldı. Yabancı ülkelerin ilgisini çekti ve ilk teklifini Güney Kore’nin Seul şehrinden aldı. Güney Kore’de kırk üç   pozisyonda oluşan ”Türk Dansı Teknikleri” kitabını yazdı. Güney Kore tecrübelerinin ardından Japonya’dan teklif aldı ve değerlendirdi. Yaklaşık dört yıl Japonya’da yaşadı. Birisi ana merkez olmak üzere on bir dans stüdyosunun açılışını ve sürdürülebilirliğini sağladı .On yedi proje ,sergi, T.V şovları ve radyo programları ile kariyerini perçinledi. Türkiye’nin ilk oryantal hakemlerinden olan Korucu Türkiye Dans Sporları Federasyonunda Asya temsilciliğini sürdürdü. Türkiye’nin dans sanatının tanıtımında etkin rol oynadı. Sanatçı hala İstanbul’un seçkin merkezlerinde ve okullarında eğitmen ve koreograf olarak calışmaya devam ediyor.”
 
Oryantal Dans Dersleri

 

 

http://www.aysinkorucu.com/dans-dersleri/ozel-dans-dersi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Oryantal_dans


Related Posts