Her Yaşta Dans

Her Yaşta Dans

By In Dans Dersleri On 1 Eylül 2015


Dans Etmenin Faydaları  http://www.aysinkorucu.com/dans-dersleri

Dans etmenin faydaları kanıtlanmış! Bir yararı da beynin daha hızlı çalışmasını sağladığı. Duyduğumuz müzik sinyalleri kasları çalıştırır ve beyin komutları daha kısa sürede algılar. Bu egzersizlerle organlarınız ve kaslarınız koordineli çalışmayı öğreniyor. Böylece dinç ve genç kalmış, ömrünüzü uzatmış oluyorsunuz. Şöyle düşünün: rehabilitasyon yöntemi olarak vücuda yeniden hareket kabiliyeti kazandırmak amacı ile felçli hastalara bile dans terapileri uygulanıyor!

her-yasta-dans-ve-dans-terapisi-istanbul-universite

Dans etmenin faydaları

Yaşlılığa karşı Dans

Yaşlılık belirtilerinden en önemlisi olan unutkanlığa karşı dans ederek savaş açabiliriz. Japonya’da yaşadığım yıllarda dans federasyonunun düzenlediği ileri yaş gruplarına dans dersleri verme şansım oldu. Bu derslere büyük bir ilgi vardı. Onlarla konuştuğumda edindiğim izlenim dans etmenin genç hissettirdiği, yaşama bağladığı, dans pozisyonlarını düşünürken beyinlerinin sürekli çalıştığı ve unutkanlıklarının azaldığı yönündeydi.

Bu sebeple dinlenilen müziklerden, dans kostümüne, dans ayakkabılarından dans gecelerine kadar düzenli bir etkinlik içinde olmak sağlıklı bir yaşamın ve geleceğin destekçisi olacaktır.

Dansla Kalın 🙂

 

 


Related Posts