Çocuklarla dans

Çocuklarla dans

By In Dans Dersleri On 1 Mayıs 2015


Çocuklarla Dans 

Çocuklarla dans !

Oyun çocuklarla yapılan dansın ana hedefi dans ile oyun arasındaki bağlantıyı kurmak ve harika bir deneyim kazanmalarını sağlamaktır.
Kalıplaşmış dans uygulamalarından uzak liderlikten çok rehberlik içeren yaklaşımlarla çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamaktır.
Doğaçlama prensiplerine bakarak yola çıktığımız yolculukta çocuklar zihin ve beden koordinasyonunun yanı sıra kalpten ve yaratıcı düşünebilmeyi,kabiliyetlerini arttırmayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Mutlu ve barışık çocuklar için çocuğunuzu dans ile tanıştırın.

 

Çocuklarla Dansın Amaçları Dans Kursları tel: 0 (532) 401 01 83

Çocuk zihni oyun ile keşfetmeye açıktır. Çocuk dans, oyun, ritim derslerinde şüphesiz kendini ifade edebilme şansını yakalayacaktır. Keşif ve araştırma çocukların vazgeçilmezidir.  Grup halinde ve bireysel olarak doğaçlama yapabilme şansını yakalamaları dersimizin ana konusudur. Dans derslerinde yakaladıkları an’lar gelişimlerine büyük destek sağlayacaktır.

Çocuklar dans , oyun ve ritim dans derslerinde*anda kalmak *doyum *tersine çevirme * yaratım *kendini ifade edebilme *mutluluk * paylaşım *gelişim  kapasitelerini yükselitir. 

Özgün dans dersi programlarında kendini ifade etme becerisi gelişir. Çeşitli sanat formlarını içinde barındırdığı için sanat bakış açısı zenginleşir. Çocuk dans derslerinde bedenini kullanır. Müziği dinler. Müziği bedenine taşır ve ruhuna yansıtır. Müzikle, şiirle , görsel sanatlarla tanışır. Sanatın dinamik yapısı ile tanışır. Duygu ve düşünceleri anlatabilmeyi öğrenir.

Çocuk ne kazanır ? Dans Kursları tel: 0(532)401 01 83

Fiziksel beceri , duru görü ,estetik anlayışı zamanla gelişir. Bireysel farklılıkları ortaya çıkar ve bireyselleşme yolunda adımlarını atar. Çocukla dans özgürleştirir. 

*hareket kabiliyeti *duru görü * estetik tecrübe * denge * özgürlük *haz *mutluluk kazanır. 

Çocuklarla dans, oyun ,ritim üzerinden yapılan derslerle ilgili bilim insanlarının önerisi çocukların küçük yaşta iken dans etmeye başlamaları .  Araştırmalar, dans eden okul çocuklarının daha az agresif davranışta bulunduklarını göstermektedir…
Başlangıçta; en az haftada bir veya iki kez düzenli olarak eğitim yapmak önemlidir. Prensip olarak; hızlı dans etmek kondisyonunuzu artırır, yavaş dans etmek ise duruş düzgünlüğünü artırır. Dans dersleri programına bakıldığında ideal olanı ikisinin kombinasyonunu uygulamak ve gelişimi sağlamaktır. Dans ederek mutlu ve sağlıklı kalınabileceğini bir gerçektir. 
Mutlu ve barışık çocuklar için çocuğunuzu dans ile tanıştırın.
Ayşin Korucu

Çocuklarla dans ritim oyun

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dans

http://www.aysinkorucu.com/dans-dersleri/dans-ve-haraket-terapisi


Related Posts