Okul Öncesi Dans Gösterisi

Okul Öncesi Dans Gösterisi

By In Dans Dersleri, Video On 11 Mayıs 2015


Okul Öncesi Dans Gösterisi

Okul öncesi dans gösterisi tüm dünyanın rağbet ettiği etkinlikler zinciri içindedir. Sene sonu gösterilerinin olmazsa olmazıdır dans. Bu konuda şunu diyebilirim ki; – Liderlik değil rehberlik eşliğinde çocuklara yol göstererek onları sahneye hazırlamak ve kendine güvenen bireyler olmasını sağlamak bana büyük mutluluk veriyor. 

Ayşin Korucu Dans Eğitmeni / Koreograf/  Tel ; 0 (532) 401 01 83

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren müzik,ritim duygusunu aşılamak çok önemli!
Sahne nedir ? reji ,kulis,ışık nedir?bunları benimsetmek ve içerisinde yer almalarını sağlamak.
yaşasın dans..

 

Dans etmek, çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur. Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun öz güvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini destekler. Önemli olan çocuğunuzun keyif aldığı dans tarzını ve ona uygun eğitmeni bulmaktır.

Dans, öz güveni ve benlik saygısını geliştirir.

Çocuklar dans dersleri içerisinde belirli duruşları ve hareketleri öğrenir bu sayede bedenlerini daha iyi tanırlar. Kendi bedenleri ile daha yakın olan bu çocukların öz güvenleri, benlik saygıları da daha yüksek olur. Dans dersine devam eden çocukların beden algılarının daha olumlu olduğu, kendilerini ifade etmede daha iyi oldukları belirlenmiştir. Bu olumlu katkının, özellikle psikolojik veya gelişimsel güçlük yaşayan çocuklar için ayrı bir önemi vardır.

Dans, sosyal ilişkileri güçlendirir.

 

Dans, sağlıklı fiziksel gelişimi sağlar

Dans etmek, fiziksel bir aktivite olduğundan, düzenli dans etmeye devam eden çocukların fiziksel gelişimlerinde olumlu değişimler gözlemlemek mümkündür. Düzenli dans etmek, çocuğun esnekliğini, dengesini, fiziksel gücünü artırır. Danstaki tekrarlı hareketler ile çocuğun sağlıklı bir kas gelişimine katkısı olur. Aynı zamanda dans gibi bir spor ile uğraşan çocuğun yeme alışkanlıkları da daha sağlıklı olmaktadır.

 

4 – 6 yaş arası çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel – kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim.

 

http://www.aysinkorucu.com/blog/cocuklar-dans-etmeli-cocuklar-neden-dans-etmeli

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dans


Related Posts