Modern Dans Performansı

Modern Dans Performansı

By In Dans Dersleri, Video On 11 Mayıs 2015


Modern Dans Performansı

Modern Dans performansı modern dans, hareket yelpazesi oldukça geniş olan ve sürekli yeni yaratıcılıklara açık bir dans çeşididir. Modern dans içerdiği eğitim teknikleri açısından birçok dans türünü de destekleyecek ve bu dans çeşitlerinde performansı ve yaratıcılığı arttırabilir bir yapısallığa sahiptir.

Modern Dans Nedir ?

Modern Dans en önemli özelliği bedenini keşfi ile başlar. Bedeni doğru kullanma, kondisyonu ve kas esnekliğinin arttırılması ,denge, koordinasyon gibi fiziksel gelişimleri destekler. Modern dans , dans çeşidi olmasının yanı sıra gösteri dünyasında kullanılan özgün bir form olarak gelişim göstermiş önemli bir sanat dalıdır. Özgün formlara duyulan ilgi modern dansın gelişimi üzerinde etkili olmuştur.

Günümüz dünyasında modern dans dans toplulukları dışında , fiziksel tiyatrolar, dans tiyatroları, alternatif sanat ve oyun formları

gibi birçok dalda kullanılan bir dans formudur.

Modern dans, balenin 5 klasik pozisyonunu ve zıplama vuruş, dönüş, kayış tarzı hareketlerini daha da geliştirmiştir. Modern dansçılar beden hareketlerini sınırlamayan rahat kıyafetler kullanırlar. Geniş bir müzik yelpazesinden faydalanılır. Bu eserlerden yararlanma cesaretini gösteren modern dansçılar müziğe yaklaşımında gerçekten yaratıcıdırlar.

 

http://www.aysinkorucu.com/aysin-korucu/video/sahne-performansi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Modern_dans


Related Posts