Japonya

Japonya

By In Ayşin Korucu, Dans Dersleri On 11 Mayıs 2015


 

Japonya 

Japonya’ya on beşli yaşlardan itibaren büyük ligi duymaya başlamıştım. Nasıl oldu bilemiyorum ama seni seviyorum anlamına gelen ”Watashi wa anataga aishite imasu” anket defterleri süslüyordu. Bu sebepten mi bilmem bir minik bavul toplayıp Japonya’ya gitme halini hiç unutamıyorum. Tam olarak bir gitme halinden bahsetmeliyim. En iyiyi bildiğini düşündüğün şeyi yapmaya giderken derin bir bilinmezlik hissi..Sonsuz bir merak, taptaze bir özgürlük hissi !

Orada deli günler geçti. Sıkıydı, zevkliydi, güzeldi, mesleki tatmin üst noktadaydı. Türkiye’de de röportajlar  http://www.aysinkorucu.com/aysin-korucu/aysin-korucu yapıldı elbet ama gazetecinin sorduğu ilk soru beni çok etkilemişti. Soruya gelince ? 

”Doğduğunuz şehir sizinle gurur duyuyor mu?”

Röportaj Sorusu .-)

Doğduğunuz şehir sizinle gurur duyuyor mu ?

Fotoğrafta ta görüleceği üzere o anı yakalamışlar. Ülkenin tiraji en büyük gazetelerinden https://www.chunichi.co.jp/  ‘de  Ayşin Korucu röportajı büyük ilgi görmüştü. Aylık anketlerde ”ayın en başarılı yabancı uyruklu hocası”seçilmemi sağlamıştır. Aşağıdaki linkte çift örtü çalışmasını bulabilirsiniz.

 

 

Ayşin Korucu Japonya


Related Posts